Faros bc: Η σελίδα λεύκωμα της ανδρικής μας ομάδας. Συνεντεύξεις,video,σχολιασμοί, φωτογραφίες, δηλώσεις παιχτών, άρθρα αθλητικού και Η/Ν τύπου θα παρουσιάζουν την πορεία του ανδρικού μας. Για την πλήρη ενημέρωση όλων των τμημάτων του Α.Ο.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: www.faros bc.gr

Η Επίσημη Σελίδα της Ανδρικής μας Ομάδας

Βρείτε παλαιότερα άρθρα εδώ

Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

Η διακύμανση του τελικού!!

Πρώτο τάϊμ άουτ από Μανδραϊκό στο  8ο λεπτό . Σκορ 15-9 για τον ΦάροΣτο 10λεπτο σκορ 17-12
Στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου ο Φάρος ξέφυγε 26-12
Ο Μανδραϊκός μειώνει 26-16 και τάϊμ άουτ ο Φάρος
Ο Μανδραϊκός σε ζώνη
Ο Φάρος 30-19 και 32-22
Ημίχρονο ο Φάρος μπροστά 37-28

O Μανδραϊκός στο τέλος της 3ης περιόδου μειώνει με τρίποντο του Πετρόπουλου 48-46
Στα 56΄΄ ο Βαρυπάτης με τρίτο συνεχόμενο τρίποντο δίνει προβάδισμα 62-65 στον Μανδραϊκό .Τάϊμ άουτ
Στα 43΄΄ ο Κατούφας μειώνει σε 64-65 με δύο εύστοχες βολές . Νέο τάϊμ άουτ
Λάθος στο άουτ του Μανδραϊκού και ο Παπαδόπουλος Α. κερδίζει δύο βολές και ευστοχεί στα 28΄΄ 66-65 ξανά μπροστά ο Φάρος .
Άστοχο τρίποντο του Μαρούγκα στα 9΄΄ . Η μπάλα στο Φάρο
Φάουλ στον Παπαδόπουλο που με 1/2 βολές κάνει το 67-65 . Αστοχεί στη λήξη ο Σουρλής
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ Ο ΦΑΡΟΣ ΚΕΡAΤΣΙΝΙΟΥ 67-65 ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΤΕΛΙΚΟ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 37-28, 48-46, 67-65
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Παπαδόπουλος Α. 12(1), Δασκαλούδης 6, Τζαγγαράκης 3, Κούκουρας 8(1), Πρινέας 8, Κατούφας 17, Λαμπρόπουλος, Κουντουράς 13(2)
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας): Μαρούγκας 7(1), Χαϊδεμένος 2, Πετρόπουλος 7(1), Βαρυπάτης 12(3), Σουρλής 15(1), Μπαζιώτης, Λίτσιος 7, Στέφος 10(2), Ηλιάδης 3(1), Κατσαρέλιας 2