Faros bc: Η σελίδα λεύκωμα της ανδρικής μας ομάδας. Συνεντεύξεις,video,σχολιασμοί, φωτογραφίες, δηλώσεις παιχτών, άρθρα αθλητικού και Η/Ν τύπου θα παρουσιάζουν την πορεία του ανδρικού μας. Για την πλήρη ενημέρωση όλων των τμημάτων του Α.Ο.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: www.faros bc.gr

Η Επίσημη Σελίδα της Ανδρικής μας Ομάδας

Βρείτε παλαιότερα άρθρα εδώ

Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010

Γλυκιά ήττα για το γυναικείο...

Η ομάδα του γυναικείου, κατάφερε τελικά να διατηρήσει την διαφορά των 9 πόντων από το Καλαμάκι (που είχε κερδίσει στον πρώτο αγώνα) και παραμένει μόνη δεύτερη στον  3ο όμιλο έχοντας το πλεονέκτημα να παίξει του χρόνου στην Α΄κατηγορία  αν στα επόμενα δύο παιχνίδια με Πορφύρα εντός και Νίκαια εκτός (ομάδες που είχε κερδίσει στον πρώτο γύρο)  πάρει την νίκη.
Στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους, όμως  στην επανάληψη πιο αποφασισμένες, μείωσαν στα μέσα του τέταρτου 10λέπτου την  διαφορά στους 2 πόντους (53-55). Το άγχος όμως, για να πάρουν την νίκη δεν τις κράτησε συγκεντρωμένες μέχρι το τέλος και με λάθος επιλογές στα τελευταία λεπτά έχασαν (πανηγυρίζοντας) με 60-66.